Linki sponsorowane

Źródła dochodów – kredyt hipoteczny

Jednym z etapów jaki przebyć musi osoba, która wnioskuje o kredyt hipoteczny, jest oczywiście sprawdzenie zdolności kredytowej. Tutaj jednak klient musi wiedzieć, że nie każdy jego dochód będzie brany pod uwagę przy obliczaniu zdolności. Konieczne jest spełnienie kilku wymogów.

Przede wszystkim, klient musi posiadać np. umowę o pracę, przez oczekiwany okres. Np. jeśli klient ową umowę posiada od 3 miesięcy, a bank wymaga umowy od 6 miesięcy, to te środki nie będą brane pod uwagę do wyliczania zdolności kredytowej.  A jakie źródła dochodu brane są pod uwagę? Przede wszystkim:

  • Umowa o pracę
  • Prowadzenie działalności gospodarczej
  • Prowadzenie działalności rolniczej
  • Umowa o dzieło/zlecenie
  • Emerytura/renta
  • Inne źródła dochodów.

Wiele banków okresowo proponuje, że weźmie pod uwagę wszystkie legalne źródła dochodów do kredytu, podczas wyliczania zdolności. Wówczas możliwe jest branie pod uwagę choćby dochodów uzyskiwanych na giełdzie, ale generalnie, tak niepewne źródła dochodu są przez banki odrzucane.

2 thoughts on “Źródła dochodów – kredyt hipoteczny”

  1. W Lukasie oczekiwali 18 miesięcy ciągłości umowy o dzieło i na tej podstawie przyznano nam kredyt. Ludzie twierdzili, że w ten sposób kredytu nie dostaniemy, a jednak można!

  2. Powinniście opisać również jakich dochodów się oczekuje. Przecież emeryt nie dostanie wysokiego kredytu. Może dostać max kilka tysięcy kredytu gotówkowego i tyle. Taka jest niestety rzeczywistość…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*