Linki sponsorowane

Zmiany w kredytach hipotecznych

Wraz z początkiem 2012 roku weszły w życie przepisy, które wprowadzają zmiany w procesie przyznawania kredytów hipotecznych. Od tej pory banki muszą się stosować do zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego. Celem tych zmian jest zwiększenie bezpieczeństwa w zakresie udzielania wspominanych kredytów oraz dyskwalifikowanie na etapie rozpatrywania wniosków tych klientów, którzy są najmniej wiarygodni.

Zmiany w procesie przyznawania kredytów hipotecznych

Co to wszystko oznacza dla konsumentów? To mianowicie, że ilość podpisywanych umów kredytowych będzie mniejsza. Jeżeli kogoś interesuje okres spłaty wynoszący więcej niż 25 lat, będzie musiał udowodnić przed bankiem, że jego możliwości finansowe oraz zdolność kredytowa są na tyle wysokie, iż spokojnie poradziłby sobie ze spłaceniem zobowiązania w krótszym czasie. Tak więc nie zawsze będzie możliwość uzyskania kredytu na taką kwotę, o jaką się wnioskuje. Im bowiem krótszy jest okres spłaty, tym wyższe raty trzeba płacić. Trudniej będzie także o kredyt walutowy. Już jakiś czas temu wiele banków wprowadziło w tym względzie ograniczenia i na kredyt walutowy szansę mają jedynie te osoby, które miesięcznie zarabiają powyżej 10 tys. zł.

Teraz tego rodzaju limity co do zarobków zostaną wprowadzone przez wszystkie banki. Kolejna rzecz to taka, że większe trudności z uzyskaniem kredytu hipotecznego będą mieć osoby nie posiadające wkładu własnego. Do tej pory bez udziału środków własnych nie było mowy o przyznaniu kredytu walutowego, teraz natomiast i otrzymanie kredytu złotówkowego okaże się dla wielu osób bez oszczędności problemem.

One thought on “Zmiany w kredytach hipotecznych”

  1. wszystko w finansach zmienia się raz na jakiś czas i szczególnie teraz w epoce tak zwanego kryzysu światowewgo rząd musi pilnować żeby naród nie zadłużał się ponad swoje rzeczywiste możliwości finansowe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*