Linki sponsorowane

Zdolność kredytowa

Klient, który chce wnioskować o kredyt pod zastaw, musi posiadać zdolność kredytową. Co konkretnie wpływa na posiadanie owej zdolności i czym można ją podwyższyć? Jakich dochodów oczekują od swoich klientów banki? Kiedy klient może być pewien otrzymania kredytu?

Tak naprawdę niezależnie od wysokości dochodów,  nie można mieć pewności co do otrzymania kredytu. Wiele uzależnione jest od dotychczasowych relacji danego klienta z bankami. Jeśli klient w przeszłości nie spłacał terminowo rat, to jego szanse na kredyt hipoteczny są już znacznie mniejsze. Bardzo ważne jest wypełnianie wniosku bez ukrywania jakichkolwiek zobowiązań. Jeśli posiadasz karty kredytowe bank się o tym dowie.

Podobnie jak kiepskim pomysłem jest ukrywanie faktu posiadania samochodu w sytuacji, gdy za każde tankowanie płacimy kartą debetową – bank poprosi o historię naszego rachunku. Na poziom zdolności wpływa oczywiście wysokość dochodu. Im wyższy będzie dochód na członka rodziny oraz im niższe będą zobowiązania, tym jednocześnie  wyższa będzie zdolność kredytowa klienta.

2 thoughts on “Zdolność kredytowa”

  1. Tak – jeśli masz małe dziecko, a para zarabia w sumie 4 tysiące, to średnia na osobę wynosi zaledwie 1,3 tyś, pomimo tego, że dziecko jest kosztem 100 złotych 😉 O kredyt najlepiej jest się starać kiedy jeszcze nie mamy dzieci. Wtedy zdolność jest znacznie większa.

  2. Niby wciąż się mówi, że zdolność kredytowa rośnie, ale pytam gdzie?
    Chodziłem po bankach… Przy dochodach 3 netto na osobę mamy problemy z kredytem. Dla mnie to jakiś skandal…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*