Linki sponsorowane

Zdolność kredytowa w Polsce

Jeden na pięć kredytów, jakie są zaciągane przez Polaków, przekracza kwotą wartość zabezpieczenia kredytu. O ile kilka lat temu mało który bank dawał swoim klientom możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego na więcej niż 100% wartości zabezpieczenia, o tyle teraz wygląda to już całkowicie inaczej.

Przede wszystkim, banki proponują swoim klientom więcej pieniędzy – nawet pomimo ograniczeń w postaci kolejnych rekomendacji Ministerstwa Finansów. W  tym momencie liczba kredytów, których wartość jest wyższa, od wartości nieruchomości, przekroczyła już w Polsce 300 tyś. Wynika to z malejących cen mieszkań,  słabnącej złotówki, jak również malejącego zainteresowania kupowaniem mieszkań. Polacy mają problemy ze zdolnością kredytową, a jednocześnie – wielu ma problemy z terminowym spłacaniem kolejnych rat. Zdecydowana większość nieterminowo spłacanych kredytów to pożyczki udzielone w złotówce. Niespłacane kredyty w innych walutach stanowią jedynie niewielki odsetek całości.

W 2012 roku kredyty hipoteczne mają być trudniej dostępne.

3 thoughts on “Zdolność kredytowa w Polsce”

  1. Zdolność wciąż maleje. Liczyliśmy w zeszłym roku – w stosunku do 2012 możemy dostać o 10 tyś mniej na hipotece. To bardzo dużo – szczególnie że wnioskujemy o bardzo mały kredyt.

  2. Przede wszystkim – w każdym banku zdolność jest inna, tak więc nie ma co do tego żadnej reguły. Jeśli faktycznie chcecie znaleźć dobry kredyt to konieczna będzie wycieczka po co najmniej kilku bankach, a najlepiej wizyta u doradcy kredytowego. Dopiero w ten sposób możecie znaleźć taką ofertę, jakiej szukacie.

  3. Wbrew pozorom zdolność kredytowa w Polsce utrzymuje się chyba na jako takim poziomie. Ludzie wciąż się zapożyczają, banków nie ubywa, a wręcz jest ich coraz więcej. Podobnie z parabankami i innymi firmami, które pożyczają ludziom kasę. Ciekawe skąd oni mają w ogóle na spłatę tych wszystkich długów?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*