Linki sponsorowane

Zdolność kredytowa Polaków

Pomimo tego, że ceny mieszkań systematycznie maleją, maleje jednocześnie zdolność kredytowa Polaków.  Tak naprawdę miejsce na to, czego wszyscy dokładnie się spodziewaliśmy. Jak dokładnie wygląda obecnie zdolność kredytowa Polaków?

W lutym 2012, zdolność kredytowa w stosunku do roku 2011 zmniejszyła się o 7%. Specjaliści zapowiadają, że w kolejnych miesiącach, zdolność kredytowa obniży się nawet o 14%. Zgodnie z symulacjami, oznacza to, że rodzina będzie mogła kupić przeciętnie, mieszkanie z ceną niższą o 70 tyś. Na podstawie danych z 24 banków, serwis e-zdolnosc.pl wylicza, że rodzina z dochodem netto na poziomie 7 tyś netto, z dwójką dzieci, może liczyć na 475 tyś złotych, przy kredycie na 30 lat.

Spadki wynikają z kolejnej rekomendacji Ministerstwa Finansów, ze zmieniającej się polityki banków, a także malejących dochodów Polaków. Coraz więcej naszych rodaków rzeczywiście traci pracę, co wydatnie przekłada się na ogólną zdolność kredytową, jaka wyliczana jest dla potencjalnych, polskich kredytobiorców.

3 thoughts on “Zdolność kredytowa Polaków”

  1. I tak ta zdolność wygląda imponująco. Pytanie jednak, która Polska rodzina 2+2 posiada rzeczywiście 7 tyś dochodu netto. Obawiam się, że tylko nieliczne, szczególnie, że kobieta zapewne sama wychowywała dziecko.

  2. Ciekaw jestem co w takiej sytuacji zrobią banki. Mniejsza zdolność to mniejsza wartość kredytów i w jaki sposób oni się utrzymają? No właśnie… Niższe pensje dla pracowników? Nic innego na myśl mi nie przychodzi.

  3. Zdolność kredytowa Polaków leci na łeb na szyję. Mieszkam w Katowicach i widzę, że wielu moich sąsiadów wpadło już w spiralę kredytową. Nie mogą zapożyczać się w bankach, to korzystają z usług parabanków popadając w coraz większe długi… Nie wiem jak długo to jeszcze potrwa ale czarno to widzę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*