Linki sponsorowane

Ubezpieczenie przy kredycie samochodowym

W zasadzie standardem stało się już proponowanie lub wręcz nawet wymaganie w bankach, by klienci korzystając z kredytu hipotecznego, jednocześnie korzystali z ubezpieczenia, które proponuje w swojej ofercie dany bank. Czy jednak aby na pewno, takie rozwiązanie jest zawsze opłacalne z punktu widzenia klienta?

Z reguły banki wymagają, by mieszkanie które pełni rolę zabezpieczenia kredytu hipotecznego, było ubezpieczone od ognia oraz innych zdarzeń losowych. Suma ubezpieczeniowa w takim wypadku ma być co najmniej równa kwocie kredytu. Klienci nie mają czasu na szukanie ubezpieczenia, więc kupują te, które są im oferowane w placówkach bankowych. Portal bankier.pl przeanalizował sytuację, w której klient chce wykupić ubezpieczenie dla nieruchomości, której wartość to 250 tyś złotych, przy 45 metrach kwadratowych. Mieszkanie nie posiada drzwi antywłamaniowych,  domofonu, ani też systemu przeciwpożarowego. W tym przypadku np. BGŻ proponuje przy współpracy z PZU 250 zł kosztów miesięcznego ubezpieczenia.

Tymczasem samodzielnie wykupienie takiego ubezpieczenia w PZU kosztowałoby 171 zł, czyli aż o 79 zł mniej! Analogicznie wygląda to u pozostałych ubezpieczycieli.

2 thoughts on “Ubezpieczenie przy kredycie samochodowym”

  1. Teraz widzę ja wielki błąd popełniliśmy kupując ubezpieczenie od razu w banku. Tylko nie jestem pewien, czy czasami ubezpieczenie nie było u nas wymagane. Mogą w ogóle wymagać?

  2. Nie mogę tego pojąć. Dałem się nieźle zrobić w konia. Mnie nikt nie mówił, że ubezpieczenie jest dobrowolne – twierdzili, że obowiązkowe. Heh… aż się przejdę i dokładnie o to zapytam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*