Linki sponsorowane

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Poza zabezpieczeniem w postaci hipoteki na nieruchomości, banki wymagają od swoich klientów także skorzystania z dodatkowych ubezpieczeń, chociaż nie w każdej instytucji faktycznie są one wymagane.

Pierwszym polecanym ubezpieczeniem, jest ubezpieczenie od utraty pracy. W sytuacji gdy kredytobiorca straci pracę i jednocześnie zdolność do spłacania kredytu, wówczas to ubezpieczyciel na pewien okres czasu przejmuje spłatę kredytu. Wtedy kredytobiorca nie musi się martwić o swoje zobowiązanie – jest ono dalej spłacane.

Kolejnym ubezpieczeniem, jest ubezpieczenie na życie. W przypadku gdy kredytobiorca będzie miał wypadek, straci zdolność do wykonywania swojej pracy – zostaną wypłacone środki z ubezpieczenia, dzięki którym kredyt będzie dalej spłacany. Ubezpieczenie na życie w części banków jest wymagane, a w części nie. Wiele uzależnione jest od tego, czy np. wnioskujący o kredyt mają podobne dochody. Jeśli nie, to co najmniej jedna osoba może być zobowiązana do wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia.

Reasumując – kredyt hipoteczny wymaga posiadania ubezpieczeń, nawet jeśli nie wymagają tego od nas banki.

2 thoughts on “Ubezpieczenie kredytu hipotecznego”

  1. Polecam korzystanie ze wszystkich ubezpieczeń bo naprawdę warto – moja siostra miała wypadek – jest niezdolna do pracy, ale mimo wszystko jej kredyt jest spłacany. I tak powinno to wyglądać. Nie oszczędzajcie na ubezpieczeniach!

  2. Opłaca się wykupić dodatkowe ubezpieczenia. U nas kredyt spłacany był przez ubezpieczyciela przez 6 miesięcy, kiedy mieliśmy problemy finansowe. Sami nie dalibyśmy rady, a tak nie ma żadnych problemów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*