Linki sponsorowane

Szybki kredyt na mieszkanie

Kiedy rozpoczynamy pracę i posiadamy już stałe źródło dochodu, chcemy jak najszybciej zdobyć własne mieszkanie. Problemem jest jednak brak odpowiedniej sumy – wtedy konieczne jest skorzystanie z kredytu hipotecznego. Czy jednak możliwe jest uzyskanie szybkiego kredytu na mieszkanie?

W przypadku gdy klient ubiega się o kredyt hipoteczny na nieruchomość, wymagania stawiane wobec niego są bardzo konkretnie sprecyzowane. Wprawdzie banki mogą mówić o uproszczonej procedurze, ale w praktyce uzyskanie kredytu naprawdę długo trwa – nawet kilka tygodni. Wszystko wynika z faktu, że wnioskujący musi przede wszystkim dostarczyć niezbędne dokumenty – nieruchomość musi być poddana wycenie. Konieczne jest podpisanie umowy przedwstępnej sprzedaży. Dopiero wtedy wniosek o kredyt będzie rozpatrywany. Pamiętajmy również o dokumentach, które będą potwierdzały wysokość osiąganych dochodów. To wszystko trwa. Na koniec jeszcze niezbędna jest wizyta u notariusza, na co również możemy czekać. Tak więc w praktyce normalnym okresem oczekiwania na mieszkanie jest kilka tygodni.

Bank akceptuje wszystkie źródła dochodu, ale dokładnie opisuje swoje oczekiwania. Np. przedsiębiorstwo, które funkcjonuje od 6 do 12 miesięcy musi przygotować wkład własny na poziomie co najmniej 25%.  Jeśli firma istnieje dłużej, to wtedy może nawet nie posiadać jakiegokolwiek wkładu własnego.

3 thoughts on “Szybki kredyt na mieszkanie”

  1. Jeśli szybko to na pewno nie kredyt hipoteczny. Tutaj formalności jest masakrycznie dużo. Jeśli szybki kredyt to w firmach para bankowych. No i oczywiście koszt będzie strasznie wysoki, a suma niewielka. Powodzenia 😉

  2. Szybki kredyt? Raczej szybka wpadka. Nie można uzyskać na szybko kredytu na mieszkanie na dobrych warunkach, chyba że chcecie by koszt kredytu był 5 razy wyższy od wartości samej nieruchomości 😉

  3. Szczerze mówiąc, nie ma czegoś takiego jak szybki kredyt na mieszkanie. Potrzebowałam prawie 100 tysięcy na wykup mieszkania od gminy, ale z powodu bonifikaty nie mogłam wziąć kredytu hipotecznego. Obecnie jestem zakopana w 3 kredytach gotówkowych, które spłacamy całą rodziną, bo wysokość rat to łącznie ponad 2 tysiące.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*