Linki sponsorowane

Rynek hipotek

Po analizach ostatniego kwartału 2011 roku śmiało możemy już mówić o poważnym załamaniu rynkowym.  Liczba udzielonych kredytów hipotecznych zmniejszyła się o prawie 20% i był to najgorszy kwartał od początku roku 2010. Na taki stan rzeczy wpłynęło wiele kwestii jednocześnie. Jakie?

Przede wszystkim od wakacji 2011 bardzo mocno zostały ograniczone limity w programie rodzina na swoim. Spowodowało to, że liczba kredytów z dofinansowaniem została obniżona do minimum. Kolejna sprawa to rekomendacja s2, która według analityków wykluczyła z grona potencjalnych kredytobiorców nawet 10% klientów.  Ostatnia kwestia to polityka banków, które unikają ryzykownych kredytów.  Banki przyznają kredyty klientom z pozytywną historią w BIK, o wysokich dochodach i odpowiednich zabezpieczeniach.

Rok 2012 dla całej branży będzie trudny – w zasadzie pewne jest, że liczba przyznanych kredytów hipotecznych będzie zdecydowanie najniższa od wielu lat.  Wpłynie to negatywnie także na rynek nieruchomości, który przecież jest uzależniony przede wszystkim od kredytów bankowych.

2 thoughts on “Rynek hipotek”

  1. Sytuacja jest bardzo zła i nie ma w tym żadnej tajemnicy. Zwróćcie uwagę na fakt, że w tym kraju robi się wszystko, by tylko zmniejszyć liczbę kredytów, a to na rynek wpłynie tylko negatywnie.

  2. Banki, pośrednicy nieruchomości będą miały bardzo ciężki okres.
    W każdej z tych branż będzie kryzys. Zapewne tylko firmy para bankowe będą lepiej funkcjonowały, chociaż co do tego nie ma żadnej pewności.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*