Linki sponsorowane

Rodzina na swoim – nowe zmiany

Jak już wspominaliśmy, mieszkania korzystając z pomocy programu rodzina na swoim kupiło już ponad 141 tysięcy nabywców. W lutym takich kredytów przyznano zaledwie 2,5 tysiąca i był to najgorszy wynik od 2 lat. Kwiecień przyniesie kolejne zmiany w tym zakresie. Jakie dokładnie?
Od 1 kwietnia obniżone zostaną limity cen nieruchomości, dla których można otrzymać wsparcie w ramach programu rodzina na swoim. W przypadku Warszawy, cena metra mieszkania będzie musiała być niższa o kilkaset złotych, co sprawi, że znalezienie nieruchomości, która będzie spełniała oczekiwania, będzie graniczyło z cudem. Teoretycznie program rodzina na swoim miał funkcjonować do końca 2012 roku, ale w praktyce, już po pierwszym półroczu będzie on fikcją. Otrzymanie dofinansowania będzie zadaniem strasznie trudnym.

W tym momencie maksymalna cena 1 mkw w Warszawie, dla skorzystania z programu Rodzina na swoim powinna wynosić 5148 złotych. Teraz wartość ta zostanie obniżona poniżej 5 tysięcy, a nieruchomości z takimi cenami jest w Warszawie strasznie mało.

2 thoughts on “Rodzina na swoim – nowe zmiany”

  1. Program rodzina na swoim pozwolił mi na znacznie tańszy kredyt. Dla budżetu było to pewnie ogromne obciążenie, ale najważniejsze, że udało mi się skorzystać. W najbliższych latach młodzi będą mieli znacznie trudniej.

  2. Szkoda gadać – kochany rząd PO zabiera nam dosłownie wszystkie świadczenia, które pozostawił nam PIS. Po co nam było wybieranie tego rządu? Przecież oni niszczą Polskę!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*