Linki sponsorowane

Rodzina na swoim – mniejsze zainteresowanie?

Aż o 37% zmniejszyła się w lutym liczba kredytów przyznanych z dofinansowaniem w ramach programu rodzina na swoim. Tak negatywnych wyników specjaliści nie oczekiwali. Co ciekawe, od kwietnia, o otrzymanie dofinansowania w ramach programu będzie jeszcze trudniej.
Od kiedy wprowadzono program rodzina na swoim, środki na preferencyjnych warunkach zaciągano w ramach 141 tysięcy kredytów. Luty 2012 był zdecydowanie najgorszym miesiącem od dwóch lat – zarówno pod względem ilości przyznanych kredytów, jak również ich wartości. Coraz mniejsza liczba udzielnych kredytów wynika z nowelizacji ustawy o Rns, która weszła w życie pod koniec sierpnia 2011 i obniżyła maksymalne ceny nieruchomości, o jakie można się ubiegać w ramach programu. Dla rynku wtórnego, spadek limitów cen wyniósł aż 42,9 procent, natomiast dla pierwotnego 28,6 procent.

Udział kredytów z dofinansowaniem przez kilka ostatnich lat obniżył się w sposób dramatyczny. Np. w Warszawie, w roku 2010 rodzina na swoim obejmowała ponad 50% transakcji na rynku wtórnym, a teraz zaledwie 17%.

2 thoughts on “Rodzina na swoim – mniejsze zainteresowanie?”

  1. Skoro tak zmieniają zasady, to kto ma się tym na litość boską interesować? Moim zdaniem to co oni robią jest delikatnym przegięciem. Najbliższe lata będą dla młodych strasznie trudnym okresem. Ciekaw jestem jak ludzie będą sobie radzili…

  2. Każdy chce skorzystać z tej oferty, ale nie ma już takiej możliwości.
    Sami opisaliście jakie stawiają wymagania – wiadomo, że rodziny na swoim już nie będzie. Efekt? Młodzi będą mieli jeszcze trudniej…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*