Linki sponsorowane

Ranking kredytów hipotecznych w euro

Po ogromnych wzrostach jakie obserwowaliśmy w kursie franka szwajcarskiego, w tym momencie na rynku finansowym widać jest znaczące zainteresowanie kredytami w euro. Europejska waluta pomimo złej sytuacji wielu państw, które z niej korzystają, wciąż jest tą najbardziej stabilną. Jakie oferty posiadają w tym zakresie polskie banki?

Najkorzystniejszą ofertę biorąc pod uwagę wysokość oprocentowania jak również marżę posiada BZ WBK. W tym momencie wysokość marży to 2,15%, natomiast wysokość oprocentowania wynosi  3,41%.  Na kolejnej pozycji plasuje się Nordea Bank, w którym te same koszty kredytowe wynoszą odpowiednio 3,76% i 2,40%.  Trzecia pozycja to Polbank, który proponuje 4,63% prowizji i 3,30% marży. Z uwzględnionych w rankingu ofert za styczeń 2012, najmniej korzystną proponował Getin bank. W tym przypadku oprocentowanie wynosiło 6,25%, a marża 4,65%.

Zainteresowanie kredytami w walucie stale rośnie, pomimo trudności w przewidzeniu nadchodzących wydarzeń na światowych rynkach, a szczególnie w strefie euro. Tak naprawdę trudno jest powiedzie jak będzie się zachowywała waluta w nadchodzącym czasie. Ten ranking kredytów hipotecznych dotyczy stycznia – oferty z lutego mogą wyglądać zupełnie inaczej.

One thought on “Ranking kredytów hipotecznych w euro”

  1. Moim zdaniem kredyt w walucie nie jest już teraz zbyt dobrym pomysłem – wysokie koszty i niepewność przyszłości. Co jeśli euro zniknie? Złotówka jest najpewniejszym sposobem na kredyt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*