Linki sponsorowane

Pułapki w umowach kredytowych

Zazwyczaj kredytobiorca, otrzymany kredyt hipoteczny spłacać będzie nawet przez kilkadziesiąt lat. Warto zatem bardzo dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zapisami, jakie znajdują się w umowie kredytowej.

Pułapki w umowach

Bardzo często banki organizują promocje, w ramach których oprocentowanie jest znacznie niższe niż standardowo. Jeśli oprocentowanie odbiega od średniej rynkowej w sposób znaczący, to możecie się spodziewać, że promocja dotyczy tylko np. dwóch lat, a później oprocentowanie się zmienia. Na jakie? Wyższe – taka informacja musi się pojawić w umowie. Pamiętajmy, że marża kredytowa musi być stała przez cały okres kredytowania, tak więc warto sprawdzić czy umowa nie zawiera informacji o zmianach w przyszłości.

Dodatkowe koszty

Bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się z tabelą kosztów i prowizji. Tam znajdziecie informacje dotyczące kosztów wcześniejszej spłaty kredytu, czy też jego przewalutowania. Jeśli zapisy z tabeli opłat nie znajdą się w umowie kredytowej to oznacza, że owe koszty mogą w przyszłości się zmieniać.  Tak więc nie wiemy do końca jak bardzo kosztowny będzie w przyszłości kredyt hipoteczny.

2 thoughts on “Pułapki w umowach kredytowych”

  1. Trzeba bardzo uważać – niby teraz mają obowiązek informowania o wszystkich kwestiach związanych z kredytem, ale wcale tak nie jest. Czytajcie dokładnie umowy kredytowe – oni również mogą o wielu kwestiach zapomnieć.

  2. Teraz już aż takich problemów nie ma. Za brak informacji ze strony banku może on zapłacić bardzo wysokie kary, tak więc nie obawiajcie się tak bardzo pułapek. Z drugiej strony warto jest wiedzieć co ma, co nie ma znaczenia przy umowie kredytowej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*