Linki sponsorowane

O czym pamiętać ubiegając się o kredyt hipoteczny?

Malejąca zdolność kredytowa Polaków powoduje, że otrzymanie kredytu hipotecznego jest coraz trudniejszym zadaniem. Warto jest zatem odpowiednio przygotować się do rozmowy z przedstawicielami banku tak, by nasze możliwości finansowe pozwalały na przyznanie nam kredytu. O czym powinniśmy pamiętać?

By otrzymać kredyt hipoteczny na znaczącą sumę musimy przede wszystkim posiadać bardzo wysokie miesięczne zarobki.  Istotne są miesięczne koszty utrzymania rodziny, jak również liczba jej członków. Pamiętajmy, że zdolność kredytowa może być znacząco obniżona przez kartę kredytową, a ponadto, do kosztów miesięcznych doliczana jest wysokość czynszu za ewentualnie zakupione mieszkanie. Pamiętajmy, że każda odpowiedź na pytanie ma wpływ na ostateczną decyzję.

Ukrywanie kosztów nie ma większego sensu – szczególnie jeśli np. tankujemy auto płacąc kartą, a deklarujemy, że samochodu nie posiadamy.  Wprawdzie instytucje finansowe się do tego nie  przyznają, ale wiele informacji podawanych we wnioskach, może być sprawdzana np. w serwisach społecznościowych. specjaliści twierdzą, że rzeczywiście sieć internetowa jest właśnie w tym celu wykorzystywana!

2 thoughts on “O czym pamiętać ubiegając się o kredyt hipoteczny?”

  1. Dobrze zastanówcie się czy kiedyś nie dostaliście od jakiejś firmy karty kredytowej za “friko”. Czasami nawet o tym nie wiemy, a szczególnie chętnie rozdają je markety. Jeśli macie kartę to nie dostaniecie kredytu.

  2. Że bank chce na nas zarobić i to my powinniśmy przeczytać każdy fragment umowy kredytowej. Jeśli tego nie zrobimy to sami będziemy tego żałować. W ten sposób można stracić mnóstwo pieniędzy – niestety.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*