Linki sponsorowane

Maksymalny wiek przy kredycie hipotecznym

Fakt, że bank posiada doskonałe zabezpieczenie przyznanego klientowi kredytu, w postaci hipoteki na nieruchomości, wcale nie sprawia, że owy kredyt może być przyznany każdemu klientowi niezależnie od wieku. Okazuje się, że prawie wszystkie banki dokładnie określają maksymalny wiek klienta, w chwili spłaty ostatniej raty.

Jednym z liderów w tym zakresie jest Alior bank. Kredyt hipoteczny banku może być przyznany nawet na okres 50 lat, a maksymalny wiek przy spłacie ostatniej raty to 80 lat. Identyczne warunki proponuje Getin Noble Bank, gdzie klienci także mogą liczyć na bardzo długi okres kredytowania. Kredyt hipoteczny na maksymalny okres 50 lat znaleźć można także w ofertach banków BPH, Get, Boś,  z tym że w ich przypadku maksymalny wiek kredytobiorcy przy spłacie ostatniej raty wynosi 70-75 lat. Część banków nie określa dokładnie maksymalnego wieku przy spłacie ostatniej raty – dotyczy to m.in. BZ WBK, Nordea oraz BGŻ. Musimy pamiętać jednocześnie, że im wyższy jest wiek, tym jednocześnie warunki ofert kredytowej mogą być mniej atrakcyjne.

One thought on “Maksymalny wiek przy kredycie hipotecznym”

  1. Możliwe, że maksymalny wiek jest właśnie taki, ale by w praktyce bank się zgodził na spłatę do 80 roku życia ktoś musi mieć niesamowite dochody. Średnia wieku w Polsce to 75 lat – kto o zdrowych zmysłach daje kredyt na 80 lat? No właśnie…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*