Linki sponsorowane

Leasing konsumencki czy kredyt samochodowy?

1 lipca 2011 roku w Polsce wprowadzono ustawę deregulacyjną, na mocy której z leasingu mogą korzystać nie tylko firmy, ale również osoby nie prowadzące działalności gospodarczej. Czy jednak oferta leasingu konsumenckiego jest bardziej atrakcyjna od kredytu samochodowego?

Jedna i druga oferta ma zarówno plusy, jak i minusy.  Przede wszystkim, rata w przypadku leasingu konsumenckiego będzie wyższa, niż przy kredycie samochodowym – przy czym jednak różnica będzie niewielka. Uwzględniając jednak dodatkowe ubezpieczenia, jakich może wymagać bank, takie jak ubezpieczenie na życie, założenie konta osobistego czy też cesja praw z polisy AC, może się okazać,  że w rzeczywistości koszty będą niższe przy leasingu.

Dużym plusem leasingu jest fakt, że nie mają tutaj zastosowania rekomendacje przygotowane przez Ministerstwo Finansów dla banków. Zatem jednocześnie formalności przy kredycie samochodowym będą znacznie większe.

Pomimo tego, że leasing konsumencki jest dostępny już od ponad pół roku, wciąż Polacy nie są przekonani do tego rozwiązania. Zdecydowana większość klientów sięga po prostu po kredyty samochodowe.

3 thoughts on “Leasing konsumencki czy kredyt samochodowy?”

  1. Leasing jeszcze długo nie będzie popularny – nie wynikają z niego jakieś wybitne korzyści, więc czemu ludzie mieliby się nim interesować? Gdyby faktycznie był sporo tańszy – wtedy jest to realne.

  2. Sprawdzałem co proponują przez leasing konsumencki i powiem tak – szału to nie ma. Tak naprawdę koszty wcale nie są niższe, a skoro tak, to po co ryzykować? Oferta banku jest pewna, a o pozostałych już tego powiedzieć nie można.

  3. Zdania są podzielone, przez co teraz nie potrafię zdecydować się na sposób finansowania nowego samochodu. Kredyt niby OK, ale leasing też ma swoje plusy i minusy. No i teraz mam dylemat… więc jeszcze się wstrzymam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*