Linki sponsorowane

Kto może dostać kredyt samochodowy?

Otrzymanie kredytu samochodowego możliwe jest tylko wtedy, gdy dany klient będzie posiadał odpowiednią zdolność kredytową, jak również dostarczy wszystkie niezbędne dokumenty związane z samochodem, dochodami oraz tożsamością. Kto konkretnie może zatem otrzymać kredyt samochodowy?

O kredyt samochodowy mogą wnioskować przede wszystkim ci klienci, którzy rzeczywiście dysponują stałymi dochodami. Dopuszczalne i akceptowane źródła dochodu to:

  • Umowa o pracę
  • Prowadzenie działalności gospodarczej
  • Prowadzenie działalności rolniczej
  • Umowa o dzieło/zlecenie
  • Emerytura/renta
  • Inne dochody.

Poszczególne banki mogą akceptować także inne źródła dochodów, ale to już uzależnione jest od danej oferty. Dla każdego typu dochodu obowiązuje inny minimalny okres otrzymywania środków. Np. dla umowy o pracę minimum może wynosić 3 miesiące, a dla działalności gospodarczej nawet 24 miesiące. Każdy bank ma jednak w tym względzie inne zasady i inny wewnętrzny regulamin.

2 thoughts on “Kto może dostać kredyt samochodowy?”

  1. Najgorzej jest wnioskować na działalność gospodarczą – wymaganie mają takie, że się odechciewa. Mój pracownik zarabiający 1/3 tego co ja, może dostać kredyt po 3 miesiącach, a ja po 24 😉 Żenujące!

  2. Umowa zlecenie/dzieło? Tak, ale obowiązująca od 18 miesięcy, z wysokim dochodem i potężnym wkładem własnym. W innym przypadku nie ma szans by na takiej podstawie otrzymać wysoki kredyt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*