Linki sponsorowane

Kredyty walutowe – koniec?

W pierwszych tygodniach 2012 roku systematycznie powiększają się marże kredytowe dla kredytów w euro oraz złotówce. Tak naprawdę w tym momencie tylko w tych walutach można otrzymać kredyt hipoteczny. Kredyt we franku oferuje ledwie jeden bank, a kredyt w dolarze amerykańskim trzy instytucje bankowe.

Obserwując kolejne zmiany rynkowe można dojść do wniosku, że kredyty walutowe będą całkowicie wycofane z rynku. W tym momencie kredyt w euro posiada tak wysoką marżę, że korzystanie z niego jest po prostu nieopłacalne. Możliwość korzystania z kredytów w walucie utrudniana jest również przez kolejne rekomendacje. W tym momencie rata w walucie może wynosić maksymalnie 42% miesięcznego dochodu netto kredytobiorcy. Dla kredytów w złotówce wynosi to już 50%.

Pamiętajmy, że przy kredytach walutowych zdolność wyliczana jest dla kredytu z okresem spłaty przez 25 lat, nawet jeśli w rzeczywistości został przyznany na znacznie dłuższy okres czasu.  Analitycy jednogłośnie stwierdzają, że w tym momencie najbezpieczniejszym i jednocześnie najtańszym kredytem, jest ten w złotówce.

2 thoughts on “Kredyty walutowe – koniec?”

  1. I co z tego, że koniec? A kto teraz o zdrowych zmysłach korzysta z kredytu walutowego? Po tym wszystkim co miało u nas miejsce? Frank, euro, dolar – żadna waluta nie ma w 100% stabilności, tak więc uważam, że jeśli kredyt to tylko w złotówce.

  2. Wiecie dlaczego teraz nie ma kredytów walutowych? Bo waluty droższe już nie będą, a w przypadku spadków kursu waluty, banki straciłyby ogromne pieniądze. Dopóki na rynku nie będziemy mieli do czynienia z ogromnymi spadami, nie spodziewajmy się kolejnych kredytów walutowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*