Linki sponsorowane

Kredyty walutowe – czy warto?

Rok 2011 i ciągłe wahania kursów na rynkach walutowych pokazały, że wielu klientów, którzy kiedyś wzięli kredyt w obcej walucie popełniło wielki błąd. Dochodziło nawet do sytuacji w których, klienci po latach spłacania kredytu, ze względu na rosnące kursy walut, wrócili do punktu wyjściowego – mają do spłaty dokładnie taką samą sumę!

Co ciekawe, z przyznawania kredytów walutowych rezygnują również banki. W tym momencie tylko jeden pozwala zaciągnąć kredyt hipoteczny we franku szwajcarskim, a dziesięć kredyt w euro. Problem jednak tkwi w tym, że wymagania stawiane przez banki są tak wysokie, że ich realizacja jest bardzo trudna. Wprawdzie kredyty walutowe od lat kusiły klientów niskim oprocentowaniem oraz niskimi ratami, ale nie można zapominać o ryzyku kursowym.  W ostatnich miesiącach znacząco powiększył się udział liczby kredytów udzielonych w polskiej walucie.

Pomimo tego, że ostatnie tygodnie były sprzyjające dla kredytów w walucie, złoty się umacniał, to i tak klienci nie powinni liczyć na powrót do łask kredytów w obcej walucie.

2 thoughts on “Kredyty walutowe – czy warto?”

  1. Mam kredyt we franku – nie zauważyłem by w styczniu czy lutym moja rata była niższa. To był mój życiowy błąd, którego mam nadzieję, że już nie popełnię. Przed nami jeszcze 12 lat spłacania nieszczęsnych rat ;/

  2. Moim zdaniem teraz kompletnie nie warto, bo po co?
    Kredyt walutowy? Skoro tylko jeden bank proponuje kredyt we franku to oznacza, że również dla nich jest on kompletnie pozbawiony opłacalności. Proste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*