Linki sponsorowane

Kredyty mieszkaniowe – statystyki

Rok 2011 był znacznie gorszym dla polskich banków w stosunku do roku 2010 pod względem wszystkich najważniejszych produktów kredytowych. Co grosza, wszystko wskazuje na to, że rok 2012 będzie jeszcze gorszy. Jakie zatem wyniki osiągnęły banki w 2011?

Tylko w 2011 roku polskie banki udzieliły aż 7,5 miliona kredytów ratalnych i gotówkowych, ale mimo wszystko wynik jest gorszy od tego, z roku 2010 o 6,5%. W przypadku kredytów mieszkaniowych, podobnie mamy do czynienia ze spadkiem – tym razem o 1,3% do 243 tysięcy kredytów. Banki spodziewają się, szczególnie po pierwszych tygodniach 2012 roku, że kredyt mieszkaniowy będzie jeszcze mniej popularny. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wycofywany jest program rodzina na swoim, ale również wprowadzane kolejne rekomendacje.

Tym sposobem maleje zdolność kredytowa Polaków, którzy muszą na kolejne lata odkładać moment, w którym dokonają zakupu swojej pierwszej nieruchomości.  W najbliższym czasie mają się ukazać statystyki za pierwszy kwartał roku 2012.

2 thoughts on “Kredyty mieszkaniowe – statystyki”

  1. Rekomendacje, malejące dochody, większe wymagania banków, inflacja… i tak długo jeszcze można wymieniać. Polska popada we wręcz dramatyczny stan i jeśli dalej tak będzie, to jeszcze więcej Polaków będzie chciało się stąd ostatecznie wynieść!

  2. Przecież tak naprawdę to nie ma innej możliwości – liczba kredytów musi być coraz mniejsza. Pamiętajcie, że ludzie opuszczają Polskę, mają coraz niższe dochody, a banki wymagają coraz więcej. Jak w takiej sytuacji liczby kredytów ma się powiększać?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*