Linki sponsorowane

Kredyty hipoteczne w Polsce

Statystyki wskazują, że co drugi Polak, w wieku powyżej 24 lat, nie posiada własnego mieszkania. Badanie przeprowadzone przez Home Broker oraz Interia.pl sugeruje również, że w przedziale od 25 do 35 lat, aż 2/3 wszystkich Polaków nie posiada własnego mieszkania. Czy sytuacja rzeczywiście wygląda tak źle?

Badanie przeprowadzono na grupie respondentów, która liczyła 4485 osób. Przeprowadzono je wśród użytkowników portalu Interia.pl, od 4 do 6 lutego.  Zgodnie z odpowiedziami, aż 54% wszystkich respondentów nie posiada własnego mieszkania. Co ciekawe, ponad 1/3 wszystkich posiadających własne mieszkania, spłaca również kredyt hipoteczny. Generalnie, im wyższy jest wiek badanych, tym jednocześnie zwiększa się odsetek osób, które posiadają własne mieszkanie.

30% respondentów pracuje, ale wynajmuje mieszkanie. Nie posiadają jeszcze odpowiedniej zdolności kredytowej by kupić mieszkanie z pomocą banku lub czekają na uzyskanie wysokiego wkładu własnego, by otrzymać korzystniejsze warunki.  Wyniki badań w znaczący sposób pokrywają się z danymi Eurostatu.

2 thoughts on “Kredyty hipoteczne w Polsce”

  1. Nic dziwnego, że tak wielu młodych nie ma mieszkania, bo skąd mają je mieć? Jeśli ktoś nie pochodzi z bogatej rodziny to musi zarabiać sam, a w Polsce dorabianie się kasy na własne mieszkanie ciągnie się latami…

  2. Największym problemem jest właśnie wynajmowanie. 30% wynajmuje, a ile mogliby pieniędzy zaoszczędzić tym sposobem? Majątek… Jeden rok to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za wynajem… Takie polskie realia…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*