Linki sponsorowane

Kredyty hipoteczne – raport

Opublikowany raport AMRON-SARFiN Związku Banków Polskich dotyczący sytuacji w ostatnim kwartale roku 2011 nie przynosi pomyślnych informacji. Zgodnie z przewidywaniami sytuacja na rynku bardzo mocno się pogorszyła.

W stosunku do III kwartału roku 2011, wartość udzielonych kredytów obniżyła się o aż 15,54%. Analitycy rozpatrują to jako zapowiedź poważnego hamowania rynkowego. Co ciekawe – z tak dużym obniżeniem ilości udzielonych kredytów hipotecznych mieliśmy do czynienia jeszcze przed wejściem rekomendacji SII, która znacząco obniżyła zdolność kredytową. Specjaliści twierdzą, że rekomendacja SII to wyeliminowanie nawet 10% potencjalnych klientów. Jedyne co się poprawiło, to przeciętna wartość zaciąganego kredytu.

W IV kwartale 2011 roku była to suma rzędu 207 tysięcy złotych, a w przypadku kredytów walutowych była to już suma 352 tyś złotych.  Inną ciekawostką niech będzie fakt, że w IV kwartale przyznano prawie dwa razy mniej kredytów z dofinansowaniem w ramach programu rodzina na swoim.

3 thoughts on “Kredyty hipoteczne – raport”

  1. Wszystko zganiają na rekomendacje, a może tak by zadbali o lepsze oferty? No właśnie – nie dbają o nie. Koszty kredytów są wciąż zbyt wysokie, a ludzie coraz mniej zarabiają. Jakim zatem sposobem mają się decydować na kredyt samochodowe pytam?

  2. A czego oczekiwaliście? Wzrostów? W tych czasach? Przecież na rynku panuje prawdziwy dramat. Problemy z pracą, zarobkami. Jak ludzie mają sami sobie z tym poradzić?

  3. Ten rok będzie fatalny dla całej działalności gospodarczej w Polsce. Trudno oczekiwać jakiegokolwiek innego zjawiska. Może być tylko gorzej… Ehhh… szkoda gadać….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*