Linki sponsorowane

Kredyty hipoteczne 2012

W 2012 roku będziemy obserwowali we wszystkich bankach znaczące spowolnienie rozpatrywania wniosków o kredyty hipoteczne. Wielce prawdopodobne, że ogólna liczna udzielonych kredytów hipotecznych będzie znacznie mniejsza, niż miało to miejsce w latach poprzednich.

Ponoć wyjątkiem ma tutaj być ING Bank Śląski i Getin Noble Bank, gdzie wciąż wnioski o uzyskanie kredytu  hipotecznego są rozpatrywane naprawdę szybko.  Wspomniane banki zdecydowanie najszybciej dokonywały analizy wniosków dzięki odpowiednim systemom analitycznym. Najdłużej należało czekać na rozpatrzenie wniosku w Kredyt Banku. Co ciekawe, np. Deutsche bank wciąż rozpatruje wnioski o kredyt otrzymane w grudniu 2011! Przedstawiciele banków jednocześnie sygnalizują, że pierwszy kwartał roku zawsze był tym zdecydowanej najsłabszym, pod względem liczby udzielanych kredytów hipotecznych.

Z ożywieniem mamy do czynienia dopiero w kolejnych kwartałach, gdzie rzeczywiście liczba kredytów jest większa. Wtedy również liczba transakcji zawieranych na rynku mieszkaniowym znacząco się powiększa.

2 thoughts on “Kredyty hipoteczne 2012”

  1. Na szczęście mam ten temat za sobą, ale najgorsze jest to, że ten temat stoi przed moją siostrą. Widzę, że o kredyty jest coraz trudniej – ciekawe tylko co z bankami? Mniej kredytów to mniej zysków. Jak one sobie z tym wszystkim poradzą?

  2. Szukam kredytu, ale to co się dzieje jest zaskakujące. Zdolność coraz mniejsza, malejące dochody. Mamy kryzys? Chcieliśmy w tym roku kupić własne mieszkanie. Jeśli dalej będzie to tak wyglądało to nic dobrego na nas nie czeka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*