Linki sponsorowane

Kredyt w euro – tylko dla bogatych

Jak już wspominaliśmy, zaledwie kilka banków nieustannie oferuje klientom kredyt w Euro. Analizując jednak wymagania stawiane klientom, można dojść do słusznego wniosku, iż kredyt w tej walucie jest dobrem luksusowym. Jakie zatem wymagania stawiają banki?
W tym momencie kredyt w euro udziela 11 banków. Jednak trzy z nich wymagają, by klient także w euro osiągał dochody. Tak więc po ich wyeliminowaniu pozostaje już tylko 8 banków do dyspozycji klienta. Np. Nordea oczekuje od klienta, że ten będzie zarabiał co najmniej 12 tysięcy złotych (lub gospodarstwo będzie zarabiało). Jeszcze wyższe wymagania stawia Alior bank – 15 tysięcy złotych, a ponadto, wnioskujący musi być klientem private bankingu. W zasadzie tylko mBank, Multibank i BZW BK nie mają dodatkowych wymagań, w stosunku do klienta, który chce otrzymać kredyt w euro. Zatem analizując dostępność kredytów w euro wniosek można mieć tylko jeden – są one dostępne dla bogatych i tak naprawdę można je w chwili obecnej uznać za całkowitą fikcję.

2 thoughts on “Kredyt w euro – tylko dla bogatych”

  1. Pytanie – po co teraz wnioskować o kredyt w obcej walucie. Ludzie już chyba nauczyli się tego, że to kredyt w złotówce będzie zawsze znacznie bardziej opłacalnym. Tak więc dajcie sobie już spokój z tym euro – szkoda naszych nerw.

  2. Dobrze, że takie mają wymagania. Może dzięki temu ludzie będą mądrzejsi? Ja tego nie rozumiem – skoro wszyscy, którzy korzystali z kredytu w walucie mają teraz takie problemy, to po co się po takie kredyty pchać?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*