Linki sponsorowane

Kredyt samochodowy – źródła dochodu

Podstawą przy otrzymaniu kredytu samochodowego jest posiadanie odpowiednio wysokich, miesięcznych dochodów. To jak one muszą być duże uzależnione jest od wysokości kredytu o jaki wnioskujemy, ale przede wszystkim od naszej miesięcznej raty, jaką będziemy musieli w przyszłości opłacać. Jakie źródła dochodu są akceptowane przez banki?

Banki starają się być w tym względzie elastyczne, chociaż nie każdy bank, rzeczywiście będzie akceptował każde źródło dochodu. Generalnie, najczęściej dopuszczalnymi źródłami dochodu są:

  • Umowa o pracę na czas określony/nieokreślony,
  • Prowadzenie działalności gospodarczej,
  • Umowa o dzieło/zlecenie,
  • Prowadzenie działalności rolniczej,
  • Otrzymywanie emerytury lub renty,
  • Inne źródła dochodu.

Wiele banków w celu podwyższenia zdolności kredytowej swoich klientów bierze także pod uwagę inne dochody. W każdym przypadku wymagany jest określony okres pozyskiwania dochodów. W przypadku działalności gospodarczej może to być od 6 do nawet 24 miesięcy prowadzenia działalności. Dla umowy o pracę banki mogą oczekiwać umowy np. od 3 miesięcy na co najmniej kolejne 12. Wtedy można otrzymać kredyt samochodowy.

2 thoughts on “Kredyt samochodowy – źródła dochodu”

  1. Z tą umową zlecenie/o dzieło to trochę fikcja. Spróbujcie otrzymać wysoki kredyt na podstawie takiego dochodu – nie da się. Musi być stała umowa o pracę, chociaż to dziwne – bo co to zmienia? Umowę o pracę również można stracić z dnia na dzień.

  2. U mnie brano pod uwagę nawet dochody z giełdy, a to dziwne, bo one nie są systematyczne. Mimo wszystko bez tego nie otrzymałbym jakiegokolwiek kredytu, a tak? Mam go i jeżdżę nowym autem. Każdy dochód może powiększyć zdolność.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*