Linki sponsorowane

Kredyt samochodowy – wyższe wymagania?

W I kwartale 2012 roku oczekiwane jest znaczące zaostrzenie polityki kredytowej w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw.  Już w ostatnim kwartale 2011 roku banki znacząco zaostrzyły politykę kredytowania stosowaną wobec firm – tyczyło się to zarówno maksymalnej wysokości kredytów, jak również okresów kredytowania. Co ciekawe, podwyższono także marżę.

Źle może to wróżyć  dla rynku kredytów samochodowych, gdyż firmy leasingowe ani nie zmieniały w poprzednim kwartale warunków swojej oferty, ani też nie mają takich planów w najbliższym czasie. Leasing jest drugim sposobem na zewnętrzne finansowanie inwestycji w przedsiębiorstwach. Już pierwszy miesiąc 2012 roku pokazał, jak dynamicznie rozwija się rynek leasingu.

Ogólna wartość środków oddanych przez branżę powiększyła się o 16%, a tymczasem największy gracz w branży, zwiększył ową wartość o aż 24% – to doskonały wynik. Jeśli taki trend będzie się utrzymywał, to możemy się spodziewać poważnych roszad w zakresie najczęściej wybieranych metod finansowania inwestycji w firmach. Wielce prawdopodobne, że kredyt samochodowy przestanie być produktem kluczowym.

2 thoughts on “Kredyt samochodowy – wyższe wymagania?”

  1. Wymagania przy kredycie samochodowym już są duże, a jeśli jeszcze je powiększą to zainteresowanie będzie mizerne. Te rekomendacje niszczą wszystkie rynki. Brak kredytów to kryzys w bankach, komisach, u dealerów i w wielu innych firmach. Niech lepiej szukają sposobu na poprawę sytuacji.

  2. Wymagania są coraz wyższe. Jeszcze trochę i kredyt będzie tylko dla bogatych. Tylko co wtedy będzie z bankami? Nie wiem jaki sens mają te kolejne rekomendacje, ale na pewno nie wpływają w żaden sposób na rynek pozytywnie. To mogę zapewnić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*