Linki sponsorowane

Kredyt samochodowy – wkład własny

Klient, który chce otrzymać kredyt samochodowy powinien nie tylko posiadać wysokie, miesięczne dochody, umowę na dłuższy okres czasu, ale również wkład własny. Oczywiście nie wszystkie banki wymagają jego posiadania, ale w części przypadków jest to koniecznością.

Posiadanie wkładu własnego przy kredycie samochodowym było koniecznością kilka lat temu, kiedy mieliśmy do czynienia z poważnym kryzysem finansowym na całym świecie. Teraz banki pod tym względem mają znacznie bardziej atrakcyjną ofertę – tylko nieliczni wymagają wkładu własnego. Doskonałym przykładem niech będzie tutaj Getin Bank, który w ramach oferty Kredyt Niski Procent proponuje swoim klientom otrzymanie nawet 150% wartości zabezpieczenia.

Mbank proponuje swoim klientom 125%, a bank Santander 150 tyś. złotych w ramach uproszczonej procedury. Wkładu własnego wymaga np. Fiat bank, gdzie w ramach kredytu dla profesjonalistów oczekiwane jest dysponowanie 10% kwoty kredytu.  Z reguły banki wymagają wkładu własnego przy specjalnych, promocyjnych ofertach.

2 thoughts on “Kredyt samochodowy – wkład własny”

  1. Wkład własny pomniejszył nasze oprocentowanie o 2 punkty procentowe w skali roku. Efekt? Kilkanaście tysięcy złotych pozostaje w naszej kieszeni. Jeśli nadal się zastanawiacie nad tym czy warto odkładać pieniądze to chyba już wiecie, że tak…

  2. Mieliśmy 60% wkładu własnego i doskonałe warunki kredytu. O to dokładnie nam chodziło. Długo zbieraliśmy, ale było warto – polecam wszystkim kredyty z dużym wkładem własnym. Po prostu jest wtedy znacznie taniej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*