Linki sponsorowane

Kredyt samochodowy kalkulator

Klient, który chce otrzymać kredyt samochodowy, może wcześniej sprawdzić czy taki rzeczywiście mu przysługuje. Zdecydowana większość banków w ramach swoich stron internetowych daje możliwość samodzielnej weryfikacji zdolności kredytowej poprzez tzw. kalkulatory kredytowe. Na czym one dokładnie polegają?

Zasada działania kalkulatorów jest bardzo prosta – klient wpisuje wysokość swoich dochodów, poziom miesięcznych kosztów i obciążeń, a tym samym poznaje maksymalną kwotę jaką może uzyskać w ramach kredytu samochodowego. Pamiętajmy jednak, że w zdecydowanej większości przypadków kalkulatory mają jedynie charakter orientacyjny. Oferta kredytu uzależniona jest od wielu czynników – choćby wymagane jest posiadanie umowy od określonego czasu na dany okres.

W kalkulatorach ogólnych, nieprzygotowanych przez banki, można podać poziom oprocentowania, rodzaj rat (rosnące, malejące), jak również okres kredytowania.  W tym przypadku po prostu poznajemy jaka będzie wysokość raty, którą przy takim kredycie będzie należało odprowadzać. Kalkulator kredytowy należy traktować jedynie jako symulację, a nie ofertę.

2 thoughts on “Kredyt samochodowy kalkulator”

  1. Kalkulatory to tylko zabawka. Ich wyniki nijak się mają do rzeczywistości i nie polecam korzystania z nich. W banku wasza zdolność będzie całkowicie inna, bo dochody i koszty życia to tylko jeden z wielu wyznaczników zdolności kredytowej.

  2. Kalkulator polecam traktować jako całkowitą zabawkę – bo właśnie tym owe kalkulatory są. Czy komukolwiek z was zgodziła się zdolność z banku, z tą z kalkulatora? w moim przypadku czegoś takiego nie było…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*