Linki sponsorowane

Kredyt samochodowy – dokumenty dotyczące pojazdu

W zależności od tego, od kogo będzie kupowane dane auto, kredytobiorca jest zobowiązany do dostarczenia innego rodzaju dokumentów, które owego auta dotyczą. W poszczególnych przypadkach wygląda to następująco:

  • Pojazd niezarejestrowany w Polsce i sprowadzony zza granicy – faktura pro forma, faktura VAT, przetłumaczony dowód rejestracyjny (przez tłumacza przysięgłego)
  • firma, która handluje pojazdami i auto zarejestrowane w Polsce – faktura pro forma lub faktura VAT, ksero dowodu rejestracyjnego, ewentualnie karty pojazdu, ale również dokumenty rejestrowe firmy, która realizuje sprzedaż auta
  • Auto kupione od osoby fizycznej, zarejestrowane w Polsce – umowa kupna-sprzedaży (wstępna lub ostateczna), ksero dowodu osobistego sprzedawcy, dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu ( o ile ją wydano)
  • Auto od dealera – faktura pro forma lub faktura VAT jako potwierdzenie dokonania zakupu
  • Auto z komisu – faktura VAT lub faktura pro-forma, ksero dowodu rejestracyjnego i ewentualnie ksero karty pojazdu.

 

3 thoughts on “Kredyt samochodowy – dokumenty dotyczące pojazdu”

  1. Dzięki – bardzo dobra lista. To w zasadzie wszystkie dokumenty jakich od nas wymagano, a auto kupowaliśmy w komisie. Efekt? Samochód jest nasz. Generalnie banki nie mają w tym zakresie większych oczekiwań.

  2. Wymagania co do dokumentów są minimalne. To jest kredyt celowy, z zabezpieczeniem. W zasadzie bank jest pewny otrzymania zwrotu tych środków. A nawet jeśli nie, to zawsze pozostaje auto do dyspozycji – z reguły auto wartościowe.

  3. Dziękuję. To bardzo przydatna ściąga. Właśnie zaczynam poważnie myśleć o zakupie nowego auta, a niestety nie mam tyle funduszy, żeby kupić za gotówkę, więc nie pozostaje mi nic innego jak iść do banku…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*