Linki sponsorowane

Kredyt samochodowy dla rolników

Każdy gruba zawodowa, która posiada stałe dochody i jednocześnie zdolność kredytową, ma szansę na otrzymanie kredytu. Zmieniają się jedynie wymagania stawiane poszczególnym klientom. Na kredyt samochodowy jak najbardziej szansę mają również osoby, które utrzymują się  z rolnictwa.

Procedura przyznania kredytu samochodowego wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku innych klientów. Analogicznie klient musi dostarczyć dokumenty związane z pojazdem, na który ma być przyznany kredyt samochodowy. Mowa tutaj o dowodzie rejestracyjnym, ewentualnie karcie pojazdu, ale również fakturze VAT(pro forma) lub umowie kupna-sprzedaży.

Kolejnym elementem jest spełnienie wymogów dochodowych. Tutaj bank może poprosić o dostarczenie takich dokumentów jak plan inwestycyjny, oświadczenie majątkowe, oświadczenie o niezaleganiu ze składkami do ZUS, KRUS i Urzędu Gminy. Do tego niezbędne będą informacje o posiadanych rachunkach bankowych, a także obrotach na nich, informacje o gospodarstwie rolnym czy też nakazu płatniczego dotyczącego podatku rolnego. Dopiero na tej podstawie analizowany będzie wniosek.

3 thoughts on “Kredyt samochodowy dla rolników”

  1. Przeciętny rolnik nie ma jakichkolwiek szans na to, by otrzymać kredyt samochodowy nawet na średniej klasy auto. Trzeba posiadać potężny majątek i gospodarstwo. W przeciwnym wypadku po prostu trzeba sobie całkowicie odpuścić otrzymanie jakichkolwiek środków w ten sposób.

  2. Rolnik nie ma szans na to, by otrzymać wysoki kredyt, szczególnie samochodowy. Kilka tysięcy złotych można uzyskać… Ale to wciąż bardzo mało… Jakie auto można kupić za takie pieniądze? Na pewno nic solidnego.

  3. Rolnicy zwykle odpadają przez to, że mają mniejsze i mniej stabilne dochody. Co z tego, że przy żniwach rolnik zarobi dużo, gdy musi to mu wystarczyć na resztę roku? Przez to też spada jego wiarygodność i może to powodować problemy z uzyskaniem kredytu samochodowego

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*