Linki sponsorowane

Kredyt samochodowy dla emerytów i rencistów

Osoba przebywająca na emeryturze lub pobierająca rentę, jak najbardziej może wnioskować o otrzymanie kredytu samochodowego. Wymagania stawiane klientowi są takie same jak w przypadku innych klientów – posiadanie zdolności kredytowej. Co ciekawe – emeryci i renciści są dla banków bardzo wiarygodną grupą.

Wynika to ze źródła dochodu, które jest pewne – pamiętajmy, że świadczenia otrzymywane są z budżetu państwa. Banki proponują klientom uproszczoną procedurę – Eurobank wymaga od klientów dostarczenia ostatniego odcinka renty lub emerytury. Ewentualnie możliwe jest okazanie historii rachunku bankowego, na które wpływa świadczenie. Do tego konieczny jest dokument potwierdzający tożsamość i już na tej podstawie może być przygotowany wniosek.

Pamiętajmy jednak, że większość banków określa maksymalny wiek kredytobiorcy w momencie spłaty ostatniej raty kredytowej, tak więc klient nie może liczyć na otrzymanie kredytu na bardzo długi okres czasu.

3 thoughts on “Kredyt samochodowy dla emerytów i rencistów”

  1. No fajnie, ale jaki można kredyt dostać przy dochodach na poziomie 800 złotych? 2 tyś? Może 3 tyś? No właśnie – niby jest się wiarygodnym klientem dla banku, ale nie można liczyć na wysoki kredyt. Chyba że posiada się przy okazji wysokie dochody.

  2. Popieram – największym problemem takich kredytów jest ich wysokość. Zdolność jest, ale do jakiej kwoty? Do śmiesznych sum, a przecież nie o to tutaj chodzi. Uważam, że zdolność powinna być większa, chociaż rozumiem ich – ryzyko śmierci takiego klienta jest znacznie większe.

  3. Nie wierzę że dostanę jakiś kredyt przy mojej rencie 900 zł. Może na robot kuchenny, ale na pewno nie na samochód. Jakaś dziwna ta oferta. Zupełnie nierealna…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*