Linki sponsorowane

Kredyt samochodowy czy gotówkowy?

Klient, który chce dokonać zakupu samochodu z pomocą środków z banku, może skorzystać z co najmniej dwóch produktów kredytowych. Mianowicie kredytu samochodowego i kredytu gotówkowego. O ile kredyt gotówkowy jest dostępny w ofercie każdego banku, o tyle tylko część z nich proponuje kredyt samochodowy.

Wybór oferty

Kredyt samochodowy jest kredytem celowym, posiada zabezpieczenie, tak więc jednocześnie będzie znacznie tańszym dla klienta. Problem tkwi jednak w tym, że kredyt samochodowy wymaga dostarczenia znacznie większej ilości dokumentów, które będą dotyczyły celu kredytowania i jednocześnie zabezpieczenia tego kredytu. Przy kredycie samochodowym bank staje się po części właścicielem auta i przykładowo, w przypadku zniszczenia samochodu, środki z ubezpieczenia najpierw trafiają do banku, a nie do kredytobiorcy.

Dużym plusem kredytu gotówkowego jest brak konieczności wskazania celu – środki można wykorzystać na cel dowolny. Jednocześnie, zakupiony samochód jest własnością kupującego, a nie banku. Oczywiście największą wadą kredytu jest jego koszt – oprocentowanie może być wyższe nawet o kilka punktów procentowych.

2 thoughts on “Kredyt samochodowy czy gotówkowy?”

  1. Kredyt gotówkowy wypada w takim porównaniu bardzo mało korzystnie – jest strasznie drogi. Taki sam kredyt może być droższy nawet o kilkadziesiąt tysięcy w przypadku kredytu gotówkowego – tak to wygląda w moim przypadku.

  2. Bez sensu. Kredyt gotówkowy jest mega drogi i nie warto z niego korzystać, tym bardziej jeśli chcemy dokonać zakupu samochodu. Przy kredycie celowym ostateczne koszty będą znacznie niższe – uważam, że w tym wypadku absolutnie nie ma się nad czym zastanawiać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*