Linki sponsorowane

Kredyt rodzina na swoim

Program rodzina na swoim był jednym z lepszych pomysłów jakie zostały wdrożone przez polski rząd w ostatnich latach. Generalnie program polegał na tym, że każda rodzina, która nie posiadała jeszcze majątku, mogła otrzymać dofinansowanie do otrzymanego kredytu. Dzięki temu, ostateczne koszty kredytu mogły być nawet o połowę niższe, a rodzina na odsetkach mogła zaoszczędzić nawet 40 tysięcy złotych.

Z biegiem kolejnych lat okazało się, że jest to zbyt duże obciążenie dla budżetu i w tym momencie kredyt rodzina na swoim posiada już inne oczekiwania w stosunku do kredytobiorców. Kredyt rodzina na swoim mogą otrzymać małżeństwa, osoby wychowujące samodzielnie przynajmniej jedno dziecko, jak również osoby niepozostające w stałym związku. W przypadku tych osób możliwe jest otrzymanie dofinansowania na mieszkanie o maksymalnym metrażu 50 metrów, a dofinansowanie będzie dotyczyło jedynie 30 metrów kwadratowych nieruchomości.  Kredyt rodzina na swoim nie przysługuje tym osobom, które w danym momencie są właścicielami lub współwłaścicielami lokalu lub budynku mieszkalnego, osobie której przysługuje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, osobie której przysługuje w całości lub w części spółdzielcze prawo własnościowe do lokalu.

Wniosek o kredyt na preferencyjnych warunkach należy złożyć do końca roku kalendarzowego, w którym wnioskujący ukończył maksymalny wiek – 35 lat.

One thought on “Kredyt rodzina na swoim”

  1. Kredyt rodzina na swoim to już nie to samo co kiedyś. Ograniczenia do rynku wtórnego i inne głupie wymagania sprawiają, że pewnie mało kto już ma do tego dostęp. Zresztą – czasami nie do końca 2012 można jeszcze z tego korzystać?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*