Linki sponsorowane

Kredyt na samochód używany

Wprawdzie zakup samochodu używanego obarczony jest większym ryzykiem od zakupu auta nowego, ale mimo wszystko to samochody z historią są znacznie częściej wybierane przez klientów, również przez firmy.  Znacząca część samochodów kupowana jest na kredyt.

Firmy decydując się na zakup samochodu używanego muszą mieć na uwadze fakt, że kredyt samochodowy w tym wypadku może być trudniejszy do uzyskania, a co więcej – firma musi przez wiele formalności przebrnąć bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony sprzedającego. Firmy decydują się na auto używane przede wszystkim ze względu na wysokie oszczędności, chociaż muszą one mieć na uwadze fakt, że używane auto to większe ryzyko awarii. Pamiętajmy, że w firmie auto może pełnić reprezentatywną rolę.

W przypadku auta nowego klient otrzymuje gwarancję nawet na wiele lat. Problem nowych aut tkwi oczywiście  w kosztach oraz szybkiej utracie wartości. Przejeżdżając przez bramy salonu i jadąc do domu klient traci już nawet kilka tysięcy złotych.  Warto dodać, że nowe auto to z reguły znacznie wyższe koszty ubezpieczenia AC.

2 thoughts on “Kredyt na samochód używany”

  1. Auto używane jest mimo wszystko lepszym pomysłem. Kupujesz samochód za 10 tyś – po 3 latach jest warty na rynku jakieś 7 tyś. Kupujesz auto za 100 tysięcy – po 3 latach może jest warte 70. Różnica ogromna. A gwarancja? Nawet nowe auta potrafią co kilka tygodni mieć awarię!

  2. Wybraliśmy całkowicie świadomie auto używane i uważam, że była to doskonała decyzja. Koszty znacznie niższe, nie mówiąc już o samej amortyzacji. Zakup auta na firmę ma sens tylko przy aucie używanym. Chyba że ktoś wybitnie przepada za tym, by wydawać kasę bez sensu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*