Linki sponsorowane

Kredyt na remont mieszkania

Kredyt hipoteczny czy też kredyt pod zastaw otrzymać można nie tylko na zakup nieruchomości, ale również na przeprowadzenie w niej gruntownych zmian. Remont może być w całości finansowany ze środków, otrzymanych  ramach kredytu, o ile wartość zabezpieczenia będzie przekraczała wysokość kosztów remontu.

Czy jednak zawsze kredyt hipoteczny będzie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem dla finansowania remontu ze środków zewnętrznych? Okazuje się, że nie. Wprawdzie kredyt hipoteczny jest zdecydowanie najtańszym kredytem, ale pamiętajmy, że związane są z nimi dodatkowe opłaty oraz formalności. Tak więc jeśli klient potrzebuje sumy 10 tysięcy złotych na finansowanie remontu, to powinien skorzystać z oferty kredytu gotówkowego.

Biorąc za przykład kredyt gotówkowy z oprocentowaniem 15% i prowizją 3% oraz kredyt hipoteczny z odpowiednio 6,5% oraz 1%, okazuje się, że koszty kredytu hipotecznego będą o 700 złotych niższe. Jednak uwzględniając dodatkowe opłaty wywnioskujemy, że w praktyce to kredyt gotówkowy będzie tańszym rozwiązaniem. Oczywiście przy wnioskowaniu o wysoką sumę kredytu sytuacja może wyglądać całkowicie inaczej.

2 thoughts on “Kredyt na remont mieszkania”

  1. Kredyt na remont to cała masa formalności. Trzeba przygotować kosztorys, a co więcej – wszystkie usługi będą znacznie droższe. W tej branży normą jest fakt, że nie płaci się podatków, bo obrót jest gotówkowy. Tak więc liczcie się ze znacznie wyższymi stawkami.

  2. Lepiej poczekać i pozbierać trochę kasy na ten remont. Wymagania mają takie, że szkoda gadać. Analogicznie jeśli kupujecie mieszkanie i macie kasę na jego zakup to mimo wszystko nie wnioskujcie o środki na remont. Jest to działanie pozbawione sensu – wnioskujcie o kasę na zakup nieruchomości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*