Linki sponsorowane

Kredyt na mieszkanie z rodzicami

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu osób. Aby jednak je spełnić, potrzebne są niemałe pieniądze. Najpopularniejszym sposobem na ich zdobycie jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Osoby samotne (lub też na przykład młode małżeństwa) dość często mają problem ze zdolnością kredytową – mówiąc innymi słowy, jest ona zbyt niska.

Kredyt hipoteczny na mieszkanie z rodzicami

Z tego też właśnie względu niektórzy decydują się na to, aby kredyt mieszkaniowy wziąć razem z rodzicami. Największym atutem takiego kredytu jest to, że zwiększa się zdolność kredytowa. Istnieje również możliwość, aby o kredyt wnioskować z jednym z rodziców – warunkiem jest to, że nie mogą oni posiadać wspólnoty majątkowej (musi być spisana intercyza). Teoretycznie dochody wnioskodawców pochodzić mogą z rozmaitych źródeł, aczkolwiek i tak doskonale wiadomo, że banki preferują stałe umowy o pracę na czas nieokreślony. Pamiętać też trzeba o tym, że kredyt hipoteczny z rodzicami wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Bank z góry narzuca maksymalny okres kredytowania.

Poza tym obowiązują również wymogi co do wieku współkredytobiorcy – w momencie spłacenia kredytu nie może on sobie liczyć więcej niż 70-75 lat (to już zależy od banku, gdzieniegdzie granica ta wynosi nawet 80 lat). Tak więc w wielu przypadkach oznacza to zdecydowane skrócenie okresu kredytowania. Co się zaś tyczy kredytowanego mieszkania, to jego właścicielem może być tylko jeden podmiot (w tym przypadku osoba samotna lub młode małżeństwo). Jemu też przysługuje prawo do zarządzania nieruchomością.

One thought on “Kredyt na mieszkanie z rodzicami”

  1. czasem rodzice przydają się jeszcze długo po tym jak się od nich wyprowadzimy i w sumie to dobrze, że są tacy, którzy mogą nam pomóc w zwększeniu naszej zdolności kredytowej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*