Linki sponsorowane

Kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego

Oferta w zakresie kredytów mieszkaniowych jest obecnie bardzo zróżnicowana. Uzyskanie takiego kredytu nie jest jednak proste, ponieważ banki stawiają swoim potencjalnym klientom coraz to wyższe wymagania dotyczące zdolności kredytowej. Związane są one między innymi z posiadaniem wkładu własnego.

Kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego

W niektórych sytuacjach udział środków własnych jest nieodzowny – nie ma szans na to, by bez nich dostać kredyt w walutach obcych (franki szwajcarskie lub euro). Im wkład własny wyższy, tym lepiej. Jeśli jest niski – banki żądają wykupienia specjalnego ubezpieczenia. Co jednak mają zrobić osoby, które chciałyby skorzystać z bankowej oferty, ale nie dysponują żadnymi oszczędnościami? Dostępne są także i takie kredyty hipoteczne na mieszkanie, gdzie nie trzeba posiadać wkładu własnego. O czym przy tej okazji pamiętać? Przede wszystkim o tym, że tego rodzaju zobowiązanie można zaciągnąć wyłącznie w złotówkach. Poza tym banki traktują wnioskodawców w kategoriach kredytobiorców należących do podwyższonej grupy ryzyka.

Przez to w głównej mierze kredyty bez wkładu własnego kosztują więcej. Wyższa jest w tym przypadku marża oraz inne koszty, jak na przykład ubezpieczenia. Przy kredytach bez wkładu własnego trzeba też liczyć się z płaceniem wyższej raty. W zależności od kwoty zobowiązania – różnice te sięgać mogą nawet kilkuset złotych. Z drugiej strony osoby wybierające opcję z udziałem środków własnych tracą wszystkie oszczędności – inwestują je w  kredyt i tym samym nie mają nic na tzw. czarną godzinę.

One thought on “Kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego”

  1. tutaj zawsze kalkulujmy, że sytuacja ogólna na rynku walut i cen nieruchomości może się zmienić na naszą niekorzyść i za 3 lata przyjdzie nam zapłącić kilka tysięcy ubezpieczenia niskiego wkłądu własnego

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*