Linki sponsorowane

Kredyt na działkę i na dom, czy dwa kredyty?

Wydawać by się mogło, że problem w postaci wyboru tego, że całą inwestycję finansujemy z jednego kredytu, czy też odrębnego kredytu zarówno na zakup działki i na budowę domu, związany jest jedynie ze środkami jakie dysponujemy. Tymczasem okazuje się, że sprawa wcale taka prosta nie jest.

Co ciekawe, jednoczesne wnioskowanie o kredyt na zakup działki oraz budowę domu daje ledwie kilka banków. Wśród nich wymieńmy Alior, mBank, Multibank, Bank Pocztowy, Millenium, PKO BP, Euro oraz Getin Noble. Tylko w tym wypadku możemy całość kredytować za jednym zamachem .

Plusem korzystania z jednego kredytu jest oczywiście jednokrotne przechodzenie przez całe formalności kredytowe. Z tym że wtedy należy już posiadać projekt domu i w pewien sposób uprawdopodobnić fakt otrzymania pozwolenia na budowę.

W praktyce kredytobiorcy twierdzą, że lepiej sprawdzają się dwa kredyty, gdyż wówczas z niczym nie musimy się śpieszyć. Projekt domu może być wybrany na spokojnie, podobnie jak spokojnie możemy czekać na otrzymanie pozwolenia na budowę, na danej działce.

2 thoughts on “Kredyt na działkę i na dom, czy dwa kredyty?”

  1. Dwa kredyty – jedyny rozsądny wybór. Jeden kredyt jest pomysłem całkowicie pozbawionym sensu – musicie się śpieszyć, a niczego nie można przewidzieć. Łatwiej jest najpierw kupić działkę, przygotować trochę gotówki, a następnie wnioskować o kolejny kredyt.

  2. Lepiej dwa kredyty. My również mamy taki plan. Wkrótce chcemy kupić jakąś działkę, a dopiero po kilku latach zabrać się za budowę domu. Chociaż… czas pokaże. Tak naprawdę trudno powiedzieć, czy będzie nam się rzeczywiście chciało ten dom budować. Może tak, a może nie…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*