Linki sponsorowane

Kredyt na dom

Jeszcze przez wiele lat, ze względu na lukę mieszkaniową w miastach będziemy mieli do czynienia z dużym popytem na nieruchomości tego rodzaju.  Specjaliści twierdzą jednak, że Polacy będą stopniowo porzucać swoje mieszkania i przenosić się pod miasta, gdzie wybudują domki jednorodzinne.

W chwili obecnej koszt mieszkania w mieście bywa ledwie kilkadziesiąt procent niższy, od budowy domku jednorodzinnego w miejscowości położonej nieopodal miasta. Jako, że klient posiadający mieszkanie ma jednocześnie doskonałe zabezpieczenie kredytu hipotecznego, to nic nie stoi na przeszkodzie by finansował budowę domu właśnie z kredytu. Kredyt na dom dotyczyć może nie tylko budowy – jak najbardziej środki można otrzymać także na zakup działki oraz wyposażenie domu.

Wszystko jest kwestią posiadanej zdolności kredytowej. Zgodnie z wyliczeniami specjalistów, w ciągu 25 najbliższych lat, liczebność choćby Poznania zmniejszyć się może nawet o 50 tyś osób. Czy jednak rzeczywiście tak będzie, pokażą nam najbliższe lata.

2 thoughts on “Kredyt na dom”

  1. Ja polecam kupowanie najpierw działki, a potem domu. Wiem, że wiele osób kupuje wszystko jednocześnie. Jeśli planujecie za x lat przenieść się do domków, to powinniście już teraz kupić działkę. Przecież to oczywiste, że wciąż ceny będą coraz wyższe.

  2. My najpierw wnioskowaliśmy o środki na działkę, a później o środki na dom.
    W tym momencie uważam, że to dobry pomysł. Jest tak jak pisze kolega wyżej – teraz działki będą tylko coraz droższe, a materiały budowlane raczej utrzymują się na takim samym poziomie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*