Linki sponsorowane

Kredyt na auto używane

Kredyty samochodowe nie są skierowane jedynie do klientów, którzy są zainteresowani zakupem nowego auta. W ramach kredytu samochodowego jak najbardziej można kupić także auto używane, ale w tym przypadku wymagania stawiane potencjalnemu klientowi są znacznie wyższe.

Kluczowym czynnikiem, który pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy faktycznie będziecie mogli wnioskować o kredyt na  auto, jest jego wiek w dniu spłaty ostatniej raty. W zależności od banku jest to najczęściej od 12 do 16 lat. Zatem zakładając, że klient bierze kredyt na auto mające 6 lat, a bank wymaga maksymalnego wieku 12 lat w dniu spłaty, możliwe jest zaciągnięcie kredyty na maksymalny okres 6 lat. Pamiętajmy, że zazwyczaj, im wyższy będzie wiek auta, tym jednocześnie wyższe będzie jego oprocentowanie.

Poza tym, klient standardowo musi wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową i historią relacji z bankami. W ramach oferty banków zakupić można w zasadzie wszystkie popularne rodzaje samochodów używanych.

 

2 thoughts on “Kredyt na auto używane”

  1. Kredyt na auto używane łatwo jest dostać, bo wtedy rata jest raczej niska – tak przynajmniej było w naszym przypadku. Tak więc nie obawiajcie się tego, że niby jest trudniej. Wcale tak to nie wygląda.

  2. Kredyt na auto używane jest bardziej kosztowny od kredytu na auto nowe – to niestety standard. Co więcej, kredyt na auto używane nie pozwala na otrzymanie tak wysokiej kwoty. Znacznie bardziej opłaca się wnioskować o kredyt na auto nowe…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*