Linki sponsorowane

Kredyt hipoteczny – dla kogo?

Kredyt hipoteczny nie jest już produktem bankowym dostępnym dla każdego. Jego dostępność maleje z roku na rok i systematycznie okazuje się, że coraz trudniej jest o zdobycie środków na zakup swojego pierwszego M. Problem szczególnie dotyka osób młodych.

Wymagania bankowe są coraz większe. Osoby, które nie ukończyły 25. roku życia mają szczególnie wiele problemów ze zdobyciem kredytu.  Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na młody wiek, krótki okres pracy, posiadanie kredytów studenckich, brak jakiejkolwiek historii w BIK, niskie zarobki. Co ciekawe, w wielu bankach osoba, która nie ukończyła 25. roku życia może otrzymać odmowę otrzymania kredytu hipotecznego ze względu na wiek, pomimo posiadania zdolności kredytowej.

Zanosi się, że w nadchodzących latach młodzi Polacy będą musieli jeszcze dłużej czekać na zakup swojej  pierwszej nieruchomości. Szczęśliwcami pozostają ci młodzi ludzie, którzy swoje pierwsze mieszkanie otrzymają od rodziców.

2 thoughts on “Kredyt hipoteczny – dla kogo?”

  1. Dla wybranych. Masz wysokie zarobki, brak zobowiązań, historię w BIK to dostaniesz kredyt. Nie masz? Nie masz również szans na kredyt. Tak właśnie wygląda pod tym względem rzeczywistość. Niestety.

  2. Powiedziałbym, że raczej dla bogatych. To co dzieje się w Polsce jest szokujące. Nie można samodzielnie dorobić się kasy na mieszkanie, nie można również otrzymać kredytu. I co dalej?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*