Linki sponsorowane

Kredyt hipoteczny, a amortyzacja

Przedsiębiorstwo, które dokonuje zakupu środków trwałych, które polegają amortyzacji, może w ten sposób obniżać wysokość podatków. Niestety, ale w tym wszystkim jest jeden poważny minus, w postaci możliwych trudności w uzyskaniu kredytu mieszkaniowego czy też jakiejkolwiek pożyczki na firmę.

W Polsce znane są przypadki klientów, którzy zarabiają dobrze, ale ze względu na amortyzację samochodu, czy też mieszkania, które wykorzystywane są w działalności, brany pod uwagę poziom dochodu obniżył się niemalże o połowę!  Dlaczego? Jeśli odpisy amortyzacyjne wynoszą np. 3 tysiące złotych miesięcznie, to wysokość dochodu przedsiębiorcy jest przez bank obniżana właśnie o tyle, i taka jest brana pod uwagę.

Jeszcze większym problemem może być amortyzacja jednorazowa. W tym przypadku klient może jednorazowo zaliczyć w koszty uzyskania przychodu nawet 222 tysiące złotych.  Tak więc w praktyce taki klient zapewne wygeneruje stratę, gdyż ten przywilej odnosi się do nowych przedsiębiorców. Wówczas niestety kredyt hipoteczny staje się nierealny do zdobycia.

2 thoughts on “Kredyt hipoteczny, a amortyzacja”

  1. Nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi. Dlaczego niby amortyzacja ma obniżyć wysokość dochodu, skoro ta kasa została wydana już dawno temu, a przedsiębiorca rzeczywiście tyle zarobił. Prawo jest powalone!

  2. Szokujące. Ale dlaczego? Nie rozumiem tego. Amortyzacja obniża dochody? Skoro wydałem te pieniądze dawno temu, to czemu miałaby obniżać? Dla mnie to pozbawione logiki. Całkowicie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*