Linki sponsorowane

Koszt kredytu hipotecznego

Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o opłacalności skorzystania z danego kredytu hipotecznego, są oczywiście jego koszty. Wysokość owych kosztów jest zależna od kilku czynników. Jakich dokładnie?

Oczywiście kluczowa jest wysokość prowizji oraz marża. Pamiętajmy, że istnieje możliwość obniżenia tych kosztów choćby wtedy, gdy będziecie stałymi klientami danego banku. Marża bardzo często jest również obniżana dzięki pojawiającym się promocjom, przy okazji np. targów. Oczywiście to nie jedyne koszty kredytu. Pamiętajmy także o ubezpieczeniach. Te, mogą nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych rocznie – mieszkanie jest ubezpieczone na 100% wartości kredytu. Wprawdzie nie ma obowiązku korzystania z ubezpieczenia właśnie w danym banku, ale w praktyce doradcy skutecznie nas przekonują, że taki obowiązek istnieje. Na koniec wspomnijmy o usługach, z których musimy korzystać, ze względu np. na aktualną promocję z minimalną marżą.

Korzystanie z konta osobistego premium, może kosztować nawet kilkaset złotych rocznie. Do tego ewentualna karta kredytowa oraz inne usługi. Jak widać – koszty mogą być naprawdę spore i wszystkie powinniśmy brać pod uwagę, podczas oceniania opłacalności danego kredytu. Każdy dodatkowy koszt, to droższy kredyt hipoteczny.

2 thoughts on “Koszt kredytu hipotecznego”

  1. To oczywiście nie wszystkie koszty kredytu. Kolejna sprawa to wycena nieruchomości – co najmniej 300 złotych 😉 Takich małych sum kosztów przy kredycie pojawia się wiele i niestety w sumie tworzą pokaźną sumkę.

  2. Koszt mojego kredytu hipotecznego wynosił zaledwie 15 tysięcy złotych, przy sumie 80 tysięcy kredytu na 10 lat. Jak dla mnie to śmieszny koszt, a wszystko dzięki rodzinie na swoim. Ten program był doskonałym pomysłem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*