Linki sponsorowane

Koniec rodziny na swoim w Warszawie

We wtorek zostaną wprowadzone zupełnie nowe limity cenowe dla nieruchomości w Warszawie, Katowicach czy też w Opolu. Oczywiście nowe limity będą ograniczały możliwość zakupu nieruchomości, do czego od dawna dąży rząd. Problem w tym, że nowe limity w praktyce eliminują możliwość korzystania z dofinansowania.

By klient mógł kupić nowe mieszkanie od dewelopera w Warszawie, poprzez program rodzina na swoim, cena metra kwadratowego nie będzie mogła przekroczyć 5,9 tysiąca złotych. Dla mieszkań z rynku wtórnego, limity będą wynosiły 4700 złotych.  Biorąc pod uwagę fakt, że średnia cena transakcyjna zakupu mieszkania w Warszawie, przekracza 8 tysięcy złotych za metr wiemy, że tak naprawdę skorzystanie z kredytu z dopłatami jest całkowicie niemożliwe do realizacji. Program rodzina na swoim już wkrótce przestanie istnieć.

zkoda jest jedynie tego, że państwo nie daje Polakom możliwości korzystania z programu na normalnych zasadach do końca. Tak więc już w tym roku polskie rodziny będą miały większe problemy ze zdobyciem nieruchomości finansowanej z dopłatami.

One thought on “Koniec rodziny na swoim w Warszawie”

  1. Trudno zrozumieć po co taka ściema. Nie mogli po prostu zamknąć tego programu? Rząd Tuska zabiera nam wszystkie przywileje, które kiedyś nam dano. Wszystkiego mi się odechciewa. Czy w tym kraju można jeszcze normalnie żyć?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*