Linki sponsorowane

Koniec programu rodzina na swoim

2012 rok jest ostatnim, w którym jeszcze można korzystać z oferty rodzina na swoim. Dzięki programowi, z budżetu państwa opłacano połowę kosztów odsetek bankowych. Tym sposobem koszty kredytu były znacznie niższe. W ciągu ledwie 5 lat, na takich zasadach przyznano aż 136 tysięcy kredytów!

Niestety, ale w kolejnych latach nie będzie można już z tego programu korzystać. Już zmiany wprowadzone w sierpniu 2011 przyczyniły się do istotnego ograniczenia możliwości skorzystania z programu. W tym momencie limity cenowe w programie rodzina na swoim są takie, że trudno jest znaleźć mieszkanie, które mieściłoby się w założonym przedziale.  Specjaliści przewidują, że 2012 rok będzie pierwszym, w którym liczba przyznanych kredytów z dofinansowaniem będzie mniejsza, niż w latach poprzednich.

Jednocześnie może to się przełożyć w znaczący sposób na liczbę transakcji zawieranych na rynku mieszkaniowym, co spowoduje, że ponownie będziemy mieli do czynienia z upadkami kolejnych pośredników sprzedaży nieruchomości.

2 thoughts on “Koniec programu rodzina na swoim”

  1. Szkoda, bo dopiero za 2 lata będziemy kupowali swoje mieszkanie. Moja siostra zaoszczędziła w ten sposób kupę kasy, a co dzieje się teraz? Jest coraz gorzej – wyższe podatki, kiepska sytuacja na rynku. Odechciewa się tej Polski!

  2. To bardzo zła wiadomość. Rodzina na swoim ożywiła rynek kredytów hipotecznych i rynek mieszkaniowy. Rząd miał pozytywny wizerunek. To co się teraz dzieje przekracza wszystkie granice – wszystko co dobre, zwolnienia z podatków, jest eliminowane. Ciekawe co za kilka lat pozostanie z Polski…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*