Linki sponsorowane

Jakie nieruchomości kupują Polacy?

Wybrane mieszkanie, szczególnie to pierwsze, należy dopasować przede wszystkim do naszych początkowych oczekiwań, a także wysokości zarobków. Im większe mieszkanie, tym jednocześnie wyższe będą koszty jego utrzymania. Jakie mieszkania obecnie najczęściej wybierają Polacy?

Zgodnie z analizą przeprowadzoną przez oferty.net, połowa Polaków planuje zakup swojego pierwszego mieszkania w cenie do 200 tysięcy złotych. Jedynie co siódma osoba chce wydać na mieszkanie 300-400 tysięcy. Coraz trudniej dostępne kredyty hipoteczne i ogólnie kiepska sytuacja gospodarcza w Polsce sprawiają, że klienci poszukują coraz mniejszych mieszkań.

Najczęściej sięgamy po mieszkania z metrażem nie przekraczającym 50 metrów kwadratowych. Co trzecia osoba chciałaby zakupić mieszkanie trzypokojowe, a wspomniane 50 m2, to najczęściej 2 pokoje. Najwięcej Polaków, którzy planują zakup mieszkania w Polsce mieszka na Mazowszu, natomiast na przeciwległym biegunie znajduje się Podkarpacie.

Rok 2012 zapowiadany jest jako ten, w którym liczba kupionych mieszkań będzie minimalna.

2 thoughts on “Jakie nieruchomości kupują Polacy?”

  1. Mieszkania i to małe. Wśród moich znajomych dominują nieruchomości małe, mieszkania. Ceny niskie – ludzie nie mają pieniędzy na zakupy dużych nieruchomości – to już nie te czasy…

  2. Ludzie nieźle dają się robić w maliny. To jakieś przegięcie. Ta oferta to przecież porażka. Jeśli chcecie dobrego kredytu samochodowego to udajcie się do banku Santander albo Volkswagen. Tam oferty są zdecydowanie najlepsze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*