Linki sponsorowane

Jak zbudować pozytywną historię kredytową?

Jednym z bardziej istotnych czynników podczas wnioskowania o otrzymanie kredytu, jest sprawdzenie danego klienta w BIK. W zasadzie klient, który posiada negatywne wpisy w BIK-u, nie spłacał rat kredytowych w terminie, nie ma większych szans na otrzymanie kredytu. Brak jakichkolwiek wpisów również nie jest sprzyjający.

Istnieją jednak proste sposoby na to, by sobie rzeczywiście zapewnić pozytywną historię kredytową, bez konieczności korzystania choćby z kredytu gotówkowego, czy też zakupu danego przedmiotu na raty. Rozwiązaniem jest karta kredytowa. Najbardziej istotne w korzystaniu z karty kredytowej jest to, że koszty takiego działania są wręcz minimalne.  W przypadku wielu banków terminowa spłata kredytu zwalnia klienta z jakichkolwiek kosztów. Oczywiście karta kredytowa tylko wtedy podziała pozytywnie na nasza historię relacji z bankiem, gdy nasze zadłużenie zawsze będzie spłacane w założonym terminie.

Pamiętajmy, że banki umieszczają w BIK informacje nawet o jednorazowym opóźnieniu w spłacie rat, co już może w przyszłości bardzo ograniczyć możliwość przyznania takiemu klientowi jakiegokolwiek kredytu, tym bardziej na wysoką sumę. Tylko klient z idealną historią ma duże szans na kredyt hipoteczny.

2 thoughts on “Jak zbudować pozytywną historię kredytową?”

  1. Lepiej np. kupić coś na raty za 500 złotych. Odsetki będą symboliczne, a jak będziesz to spłacał przez rok czasu to już zapisy będą OK. Sam tak zrobiłem i kredyt dostałem. Co ciekawe – czasami takie raty jest trudniej dostać niż kredyt hipoteczny. Zasady w Polsce są prześmieszne.

  2. My wzięliśmy telewizor na kredyt. Uważam, że pomysł był dobry, bo wnioskowaliśmy o kredyt w najgorszym okresie, a mimo wszystko problemów nie mieliśmy – otrzymaliśmy tyle kasy, o ile wnioskowaliśmy. Polecam raty – rzeczywiście można sobie zbudować historię.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*