Linki sponsorowane

Jak wyczyścić historię kredytową?

Nieterminowe spłacanie rat kredytowych czy też nierozliczanie faktur może doprowadzić do tego, że dłużnik zostanie umieszczony w przeróżnych rejestrach niesolidnych dłużników. Wówczas w przyszłości może pojawić się problem nie tylko podczas ubiegania się o kredyt, ale również wtedy, gdy dany klient będzie chciał choćby podpisać umowę na telefon na abonament.

Jeśli klient nie spłacał w przeszłości terminowo rat, to w zasadzie negatywne wpisy w BIK przekreślają szanse na otrzymanie kredytu. Nawet brak jakichkolwiek wpisów, w wielu bankach może uniemożliwić skorzystanie z kredytu. Home Broker sugeruje, że tylko dwa banki biorą pod uwagę klientów, którzy dotychczas nie spłacili terminowo kredytów, ale od razu marża jest podwyższana o 1,5 punktu procentowego.

Czasami wpisy w Bik nie wynikają z nieterminowości klienta, lecz z zaniedbania ze strony banku. Tak więc przed wnioskowaniem o kredyt warto jest sprawdzić, czy posiadamy negatywne wpisy, a jeśli nie wiemy z jakich przyczyn zostały dodane – należy wyjaśnić zaistniałą sytuację.

2 thoughts on “Jak wyczyścić historię kredytową?”

  1. Wyczyszczenie historii nie jest proste. Nie we wszystkich rejestrach można wprowadzać zmiany, a poza tym – tego nie załatwia się z dnia na dzień. Wnioski, problemy, papiery, wizyty… Aż mi się odechciewa na samą myśl!

  2. Nas bank nie poinformował o ostatniej opłacie i mamy wpis w BIK. To jakaś masakra. Myślałem, że w bankach pracują naprawdę poważni ludzie, ale okazuje się, że nie. Do tej pory nie możemy tego wpisu usunąć, a kasę zapłaciliśmy zaraz po otrzymaniu informacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*