Linki sponsorowane

Jak obniżyć ratę kredytu hipotecznego?

Koszt raty kredytu hipotecznego dla większości budżetów domowych jest znaczącym obciążeniem. Warto zatem zadbać o to, by wysokość raty była jak najniższa. Jak tego dokonać?

Uzyskanie niskiej raty kredytowej jest banalnie proste – wystarczy tylko rozłożyć kredyt na maksymalnie długi okres czasu – np. kredyt hipoteczny Alior bank to nawet 50 lat okresu kredytowania. Wówczas miesięczna rata będzie niższa, ale w praktyce znacznie większa będzie wysokość odsetek, jakie klient będzie musiał zapłacić. Różnice to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych przy wydłużeniu o kilka lat.

W przypadku gdy klient rzeczywiście ma spore problemy z tym, by opłacać kolejne raty kredytowe, może wnioskować o wydłużenie okresu spłaty. Pobierana jest za to opłata – np. 500 zł w banku Millenium. Pamiętajmy, że banki mają określony regulaminowo maksymalny wiek kredytobiorcy w chwili spłaty kredytu, jak również maksymalny okres spłaty, tak więc wcale nie jest powiedziane, że wniosek o wydłużenie okresu spłaty zostanie pozytywnie rozpatrzony.

3 thoughts on “Jak obniżyć ratę kredytu hipotecznego?”

  1. Moje zdanie jest takie – im szybciej uda się spłacić kredyt hipoteczny tym lepiej, więc żadne wydłużenie nic tutaj nie daje. Chcecie sobie jeszcze większe koszty kredytu generować? To wtedy rzeczywiście bierzcie bardzo długi kredyt.

  2. Kredyt trzeba spłacać jak najszybciej, a nie wydłużać ten okres. Nie znam nikogo, komu faktycznie by się to opłacało. Zresztą – kto chce mieć długo zobowiązanie? Raczej nikt. Wszystkim zależy na bardzo szybkiej spłacie.

  3. Czy macie pomysły na to w jaki sposób jeszcze można obniżyć raty ? Gdzieś czytałem, że pewną alternatywą może być konsolidacja kredytów, ale chyba w moim przypadku to nie wchodzi w rachubę. Mam jeden kredyt hipoteczny i jeszcze 2 mniejsze do spłacania jeszcze przez 5 lat. Gdyby dało się wszystko połączyć i rozłożyć tak jak hipoteczny, to byłbym uratowany.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*