Linki sponsorowane

Jak dobrze wybrać kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy bezdyskusyjnie jest najbardziej opłacalnym sposobem na to, by zdobyć auto, wykorzystując zewnętrzne źródła finansowania. Kiepskim pomysłem jest wykorzystanie tutaj kredytu gotówkowego, którego oprocentowanie jest nawet kilka razy wyższe. Kiedy możemy powiedzieć, że wybraliśmy dobry kredyt samochodowy?

Przede wszystkim musimy wiedzieć jak wygląda aktualnie przeciętny poziom oprocentowania oraz marży na rynku. W tym momencie najniższe oprocentowanie kredytu samochodowego proponuje Toyota bank, gdzie wynosi ono 5,99 %. Niewiele większe oprocentowanie proponują klientom banki Credit Agricole, Multibank, Nordea i BNP Paribas.

Jeśli chodzi o marżę, to jej minimalna wartość w tym momencie wynosi 1,5%, w Nordea. 2% proponuje BNP Paribas, natomiast przeciętna wysokość marży kredytowej wynosi od 3 do 5%. Nie zapominajmy także o tym, że na koszt kredytu samochodowego wpływają również ubezpieczenia, tak więc warto jest wiedzieć , jakie ubezpieczenia w przypadku danego banku są wymagane i jaki jest ich koszt.

2 thoughts on “Jak dobrze wybrać kredyt samochodowy?”

  1. Znalezieniem dobrego kredytu samochodowego nie jest proste. Diabeł tkwi w szczegółach. Oferty są przepełnione gwiazdkami i dodatkowymi kosztami. Tak naprawdę to tylko doradcy, którzy siedzą w tych umowach, mogą dać dobre rady.

  2. Najważniejsze jest czekanie na promocje… Jeśli dziś pójdziecie i od razu będziecie wnioskowali o kredyt to marne są szanse na to, że uzyskacie taki kredyt jakiego oczekiwaliście – koszty będą wysokie. Promocje pojawiają się raz, na jakiś czas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*